Historia beczek

Historia beczki zaczyna się w Azji i Europie w czasach starożytnych, płyny jak np. olej i wino były przewożone w naczyniach np. amfora. Rzymianie zaczęli używać beczek w 3 wieku ne w wyniku działalności handlowej i kontaktów militarnych z Galami, którzy byli głównymi producentami beczek przez kilka wieków. Pliniusz Starszy w 1 wieku opisał, jak beczki zostały wykorzystane do dojrzewania wina przez winiarzy z Alp.

Od prawie 2000 lat beczki są najwygodniejszą formą transportu. Wszystkie rodzaje towarów masowych, od gwoździ do złotych monet, były w nich przechowywane. Torby i skrzynie były tańsze, ale nie były one tak mocne i były one trudniejsze do transportu towarów tej samej wagi. Beczki powoli straciły na znaczeniu w 20 wieku, wraz z wprowadzeniem palet drewniantch stworzonych dla celów logistycznych.

Współczesne beczki

Począwszy od końca 19 wieku, beczki były w dużej mierze zastąpione przez falistej płyty pilśniowej pudełka do przechowywania i transportu towarów suchych, w połowie 20. wieku, beczki metalowe zaczeły być używane do przechowywania i transportu płynów takich jak woda , oleje i niebezpieczne odpady . Beczki są wykorzystywane do dziś do artystycznych prezentacji towarów w wielu sklepach, mimo że te beczki są często tylko dekoracjami.