Beczki plastikowe

  • Beczki plastikowe 220 litrów
    Beczki plastikowe 220 litrów
  • Beczki plastikowe 220 litrów
    Beczki plastikowe 220 litrów
  • Beczki plastikowe 110 litrów
    Beczki plastikowe 110 litrów

Beczki plastikowe są jednym z wielu opakowań dostępnych obecnie na naszym rynku. Beczki plastikowe są wytwarzane z tworzyw sztucznych typu polipropylen. Zastosowanie odpowiedniej jakości tworzyw sprawia, że beczki plastikowe są porównywalne z wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne do beczek metalowych. Najczęściej beczki plastikowe są spotykane w kolorze niebieskim, choć również produkowane są w kolorze białym. Nasza firma umożliwia klientowi indywidualny wybór koloru beczki oraz jej specyfikacji. Jako jedna z nielicznych firm na rynku umożliwiamy branding opakowań jakie sprzedajemy, oznacza to, że klient ma możliwość umieszczenia na naszych opakowaniach własnego logo, danych firmy lub danych kontaktowych.

Wykorzystanie beczek plastikowych

Najczęściej beczki plastikowe wykorzystuje się do magazynowania, transportu oraz przechowywania produktów spożywczych (również produktów żywnościowych nie zawierających tłuszczu), dodatkowo szeroki wlew umożliwia przechowywanie produktów stałych, półpłynnych lub ciekłych takich jak substytuty spożywcze, oleje i paliwa. Beczki umożliwią również przechowywanie warzyw oraz owoców. Budowa oraz materiał z jakiego beczka plastikowa jest wykonana uniemożliwia przenikanie zapachów oraz smaków między beczką a produktem w niej przechowywanym. Głównym atutem beczek plastikowych jest szeroki wybór pojemności beczki.

Czemu klienci wybierają beczki plastikowe?

Pozytywną cechą beczki plastikowej jest fakt, że jest ona dostępna w większej gamie pojemności i wymiarów w odróżnieniu od beczek metalowych. Beczki plastikowe są dostępne w pojemnościach od 40 do nawet 220 litrów oraz od 600 do 1200 litrów (nazywane jako zbiorniki mauser). Zazwyczaj beczki plastikowe spotykane są w pojemnościach 120 litrów, z certyfikatem UN, z deklem plastikowym (wieko) oraz metalową obejmą z dwoma ruchomymi uchwytami. Beczki plastikowe są coraz częściej wybieranym opakowaniem przez przedsiębiorców zajmujących się przetwórstwem w branży spożywczej, głównie przetwórstwa owocowego.

Warto również zauważyć, że cena nowych beczek z tworzywa sztucznego jest o wiele mniejsza od na przykład podobnej, nowej beczki metalowej. Główną rolę w cenie opakowania stanowi sam proces produkcji oraz ceny i ilości materiału jaki należy zużyć do wyprodukowania pojedynczej sztuki.

Dla wszystkich zamówionych u nas opakowań zapewniamy atrakcyjne warunki transportu do klienta.